top of page

Yakında Gezilecek Yerler

ONLAR MÜŞTERİ DER , BİZ MİSAFİR DERİZ ! 
BY SUİT APARTMENT
' Kendi eviniz gibi ' 
REZERVASYON VE BİLGİ İÇİN HEMEN ARAYIN 0542 223 8 223
istanbul-akvaryum-3624-80.jpg

İSTANBUL AKVARYUM

Florya İstanbul Akvaryum, hacmi, balık türlerinin çeşitliliği ve seyahat rotalarındaki aktiviteleriyle dünya çapındaki akvaryumlar arasında bir lider konumdadır. Ziyaretçiler, Karadeniz'den Pasifik'e doğru giden 16 tema ve 1 yağmur ormanını içeren coğrafi bir rotayı takip etmektedir. 

Florya merkeze oldukça yakın olan İstanbul Akvaryum’da yapılacak aktiviteler de çeşitlilik göstermektedir. Yapılacak aktiviteler içerisinde önce köpek balıkları ile dalış deneyimi yaşayabilir, balıkları besleyebilir, dalış eğitimi alabilir ve daha sonra suyun altında fotoğraf çekimi yapabilir, keyifli bir gün geçirebilirsiniz. Bunların yanı sıra son olarak İstanbul Akvaryum'un çıkış tarafındaki bölge içerisindeki hediyelik eşya dükkanından gerek kendiniz gerekse daha sonra sonra sevdikleriniz için alabileceğiniz hediyelik ürünlere göz atabilirsiniz. 

İstanbul Akvaryum’a yetişkinler için giriş 100 TL, öğrenciler ve öğretmenler için giriş ise 70 TL’dir. İnternet üzerinden bilet alındığında ise yetişkinler için 70 TL, öğrenci ve öğretmenler için ise 50 TL olmaktadır. 

eglencenin-merkezi-vialand-1551-cf.jpg

EĞLENCENİN MERKEZİ VİALAND

 

Eğlencenin Merkezi Vialand

Eyüp ilçesinde hizmet veren ve Türkiye üzerinde ilk tematik park olan Vialand, 10:00 ile 18:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

2013 yılında hizmete açılan Vialand’de bir gün geçirmek, özellikle çocuklu aileler için İstanbul’da yapılacak en iyi gezilerden biridir.

Yaklaşık 100 futbol sahası büyüklüğünde bir alana kurulmuş olan parkta; alışveriş merkezi, mağaza ve butikler, eğlence parkları yer almaktadır ve yıl boyunca çeşitli etkinlik ve festivaller düzenlenmektedir.

Vialand’ın ana bölümleri; Macera Dünyası, Efsaneler Dünyası ve Oyun Dünyası’dır ve bu alanlarda, onlarca farklı sayıda eğlence oyuncağı bulunmaktadır. Oyun dünyası bölümü, özellikle çocuklar için harika bir alandır. Parkın içinde yer alan popüler alışveriş caddesi de yerli ve yabancı ziyaretçilerin dikkatini çekmektedir.

erli ve yabancı ziyaretçilerin dikkatini çekmektedir.

Beyoğlu-Taksim-Gezi-Rehberi-696x465.jpg

BEYOĞLU TAKSİM

 

İstanbul’u semt semt anlatmaya devam ederken şimdi sıra bu koca şehrin tam da merkezi diyebileceğimiz Taksim Meydanı ve çevresine geldi.

Günümüzde Beyoğlu İlçesi olan bu bölge eskiden Pera yani “Karşıyaka” olarak adlandırılıyormuş.

Galata da denilen ilçe Bizans döneminde, hatta fetihten sonraki ilk yıllarda da Cenevizlilere koloni olarak kiralanmış yani bir bakıma İstanbul’dan ayrı bir yerleşim olarak görülmüş.

İstanbul’da neredeyse her yolun çıktığı Taksim Meydanı’na nasıl ulaşacağınızı anlatmaya gerek görmedim.

İstanbul’un neresinde olursanız olun; otobüsle, metroyla, dolmuşla kolayca gelebileceğiniz bir nokta.

BEBEK SAHİLİ

 

İstanbul Avrupa kıyısında Arnavutköy’den sonra gelen şirin ve sosyetik bir sahil semtidir. İstanbul’un elit kesiminin bulunduğu ve sahil kafeleri, restoranları, en iyi deniz ürünlerinin bulunduğu balıkçıları ve badem ezmesi ile meşhurdur Bebek semti. Özellikle yabancıların rağbet ettiği bir yerdir.

3.jpg
suleymaniye-camii.jpg

SÜLEYMANİYE CAMİİ

 

Mimar Sinan’ın kalfalık eserlerinden bir tanesi olan Süleymaniye Camii, Osmanlı Devleti’nden kalan en görkemli mimari eserler arasında yer almaktadır. 1551 – 1557 yılları arasında Kanuni Sultan Süleyman adına yapılan Süleymaniye Camii, günümüze kadar hasarsız bir şekilde ulaşmayı başarabilmiş mimari harikalardan birisidir. Mimar Sinan’ın ustalığını mükemmel bir şekilde işlediği bu eser, bugün pek çok kişinin hala ziyaret ettiği en görkemli yapıdır

bottom of page